FOTO/ ‘Nuk duhej të ishe në burg ti?’, pyetja e Merkelit për Ramën në Samitin e Poznanit

0 768

Samiti i Poznanit, nismë e Berlinit për të ndihmuar integrimin në BE të Ballkanit Perëndimor, rezultoi një dështim total për kryeministrin Edi Rama.

Shqipëria, falë kryeministrit Rama, i cili u injorua disa herë nga kancelaria gjermane Angela Merkel, doli duarbosh nga Samiti duke mos marrë asnjë projekt, ndryshe nga vendet e rajonit që përfituan disa prjekte dhjetëra miliona euro.

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale të shpërthejnë meme, të cilat ironizojnë dhe tallin kreun e qeverisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.