Balliu thirrje shqiptarëve me një video mesazh: Më 30 qershor mos voto, zgjidh…

0 572

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, i ka bërë sot thirrje shqiptarëve që të mos votojnë më 30 qershor.

Me një video mesazh, të shpërndarë në facebook, Balliu shkruan: Të gjithë bashkë të mbrojmë pluralizmin.

“Bojkoto votime moniste të Edi Ramës, zgjidh familjen tënde, zgjidh të ardhmen tënde, zgjidh demokracinë dhe lirinë zgjidh Shqipërinë si gjithë Europa, më 30 qershor mos voto, mos iu bashko diktaturës. Mbro të ardhmen Europiane, perëndimi nuk pranon votime moniste. Zgjidh Shqipërinë jo Partinë. Shqipëria e shqiptarëve është Shqipëria Europiane”, thuhet në video mesazh.

TË GJITHË BASHKË TË MBROJMË PLURALIZMIN

Gepostet von Klevis Balliu – Faqja Zyrtare am Freitag, 28. Juni 2019

Leave A Reply

Your email address will not be published.