Raketat ruse godasin aeroportin Dnipro në Ukrainë

0 147

Aeroporti Dnipro në Ukrainë është goditur nga raketat ruse.

Kreu i Rajoni Valentyn Reznichenko, tha se raketat ruse goditën aeroportin në lindje të Ukrainës gjatë natës.

“Shkatërrimi është në një shkallë të gjerë dhe do të duhet shumë kohë për t’u rindërtuar”, ka thënë ai.

Kujtojmë se presidenti i Ukrainës, i ka bërë sërish thirrje liderëve botërorë të bëhen bashkë, për të vendosur sanksione më të forta ndaj Rusisë, pasi nëse makineria ruse nuk ndalet tani, atëherë ajo do të drejtohet drejt tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.