Përdhunimi të miturës në Greqi, kërkohet 15-vjeçari shqiptar

0 209

Policia greke ka nisur kërkimet për gjetjen e 15-vjeçarit shqiptar duke e quajtur si “koka” e bandës së përdhunueseve në Ilios.

Banda e të miturve përbëhet nga fëmijë të familjeve bullgare dhe shqiptare të lindur në Greqi.

Dyshohet se banda përbëhej nga 8 persona, ku rolin kryesor e kishte 15-vjeçari, i cili mësohet se është arratisur në Shqipëri .

Vajza e përdhunuar e ka treguar shqiptarin si personin që ka qarkulluar në videot e skenave të përdhunimit në telefonat e nxënësve të tjerë të shkollës.

Sot, dy nga të miturit e grupit të përdhunuesve, të cilët kanë mbetur në paraburgim, janë ende duke u shfajësuar, pasi kanë kërkuar dhe kanë marrë një afat shtesë- shkruajnë mediat e huaja.

“Atë ditë që po ndodhte kjo, unë kisha lënë me një vajzë tjetër që të dilnim shëtitje dhe rastësisht kaluam për t’i thënë “përshëndetje”. I thamë “përshëndetje” jashtë, u larguam dhe më pas e mora vesh personalisht se kur filluan të përhapen këto video në shkollën time”, tha e mitura për Star.

“Nuk kam bërë asgjë. Nuk kam qenë para skenës së përdhunimit. Teksa qëndroj pranë fëmijës dhe i jap kurajo, më thonë se prindërit duhet të vdesin dhe kam frikë të lëviz”, tha ajo me babanë në krah.

“Me sa duket, në kohën kur ndoshta po xhironin, vajza ime ka qenë jashtë me shoqet e saj dhe i kanë thënë ‘përshëndetje’ kur i kanë parë të gjithë bashkë, duke mos parë ndonjë gjë me interes apo se do të ndodhte diçka e keqe. Thjesht përshëndetën dhe u larguan”, shtoi babai i studentes dhe komentoi: “Si baba i një fëmije 15-vjeçar jam shumë i mërzitur për atë që i ka ndodhur fëmijës dhe çfarë ka vuajtur”, përfundoi babai i vajzës, shkruan Espresso.

Leave A Reply

Your email address will not be published.