Alarm i kuq në gjithë territorin ukrainas, forcat ruse vijojnë sulmet në veri dhe jug

0 52

Një alarm për sulm ajror është shpallur në të gjithë Ukrainën në orët e fundit sipas Sky News.

Alarmi ka ardhur pasi forcat ruse po vijojnë të bombardojnë dhe bombardojnë qytete dhe qytete në Ukrainën lindore dhe jugore sot.

Ditën e djeshme ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov tha se Kievi duhet të pranojë kërkesat e Moskës për përfundimin e luftës ose përndryshe të pësojë disfatë në fushën e betejës.

Këto kërkesa përfshijnë njohjen e Ukrainës për pushtimin e një të pestës së territorit të saj nga Rusia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.