Pa këmishë dhe pa reçipeta, fotoja e kryeministres ndez rrjetet sociale

0 317

Në një kohë ku bota është në ankth për vijëmësinë e jetës nga pandemia e Covid-19, në Finlandë ka plasur debati për një foto të kryeministres Sanna Marin, e cila ka pozuar me një kostum të zi pa këmishë dhe pa reçipeta dhe më një dekolte të hapur. Veshja e kryeministres ka bërë shumë bujë në rrjetet sociale, duke u bërë këshu tema e komenteve në to. Disa komentues e kanë përkrahur veprimin, madje dhe duke postuar foto të ngjashme me të nën hashtagun “iamwithsanna”, ndërsa të tjerët e kanë kundërshtuar duke arsyetuar se kjo është një foto e papërshtatshme për një lidere vendi.

View this post on Instagram

Ylpeänä esittelemme: lokakuun Trendin kannessa loistaa mieletön @sannamarin 💪🖤⠀ ⠀ Pääministeri Sanna Marinilla on eturivin paikka esimerkkinä, esikuvana, asioiden muuttajana ja vaikuttajana. Työ on paineistettua, mutta hyvät unenlahjat ja rautaiset hermot auttavat. Mutta Marin tunnustaa myös, että uupumuksen tunteet saattavat tulla myöhemmin:⠀ ⠀ ”On selvää, että nämä vuodet jättävät jälkensä. Tämä ei ole tavallista työtä eikä tavanomaista elämää vaan raskasta monellakin tavalla. Voi olla, että paine ja uupumus kertyvät ja tulevat myöhemmin. Tilanteissa on ollut pakko laittaa tunteet sivuun, mutta kyllähän ne kasautuvat.” ⠀ ⠀ Lue kiinnostava haastattelu kokonaisuudessaan tänään lehtihyllyille saapuneesta Trendistä! Antoisia lukuhetkiä! 💎 ⠀ ⠀ Kuva: @jonaslundqvist⠀ Tyyli: @suvipout

A post shared by Trendi & Lily (@trendimag) on

Leave A Reply

Your email address will not be published.