Ori Nebiaj flet për raportet në Kuvend: Tabaku një mike e mirë

0 54

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriela Nebijaj, e ftuar në Opinion është pyetur për personat më të afërt në parlament. Ajo është shprehur se deputetja Jorida Tabaku është një mikeshë e mirë dhe një politikane e mirë.

Nebijaj thotë se të qënurit në të njëjtat zona në fushatë e ka afruar me Jorida Tabakun. Ajo e cilëson si një nga zonjat që vlerëson më shumë në bërjen e politikës dhe të gjithë rrugëtimin e saj si deputete.

“Zonja Tabaku është një mike e mirë por dhe një politikane e mirë. Une nuk them e kam shoqe, është absolutisht një nga zonjat që vlerësoj më shumë në politikëbërje, për të gjithë rrugëtimin se si ajo e ka ndjekur. Dhe jam shume e lumtur që e kam të mundur ta pi një kafe dhe të këshillohem me të.”

Rama nuk patur anjë kontat komunikimi aty në parlament është dhe agresiv dhe kur të qetsohet ndoshta. Por ishalla nuk qetsohet dhe vetëm shqetësohet për hallet e këtij vendi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.