Kim Kardashian “ritakon” të atin e ndjerë

0 340

Mes zërave se Kim dhe partneri i saj, Kaney West, janë drejt divorcit, ky i fundit i ka bërë bashkëshortes, dhuratën më të veçantë për 40-vjetorin e lindjes. Falë teknologjisë së hologrameve, Kim Kardashian pati mundësinë të rishohë dhe të marrë urimin e të atit të ndjerë.

Figurën e babait përballë saj, Kim e përshkroi identike sikur ai të ishte gjallë dhe si një surprizë të veçantë nga parajsa. “Për ditëlindjen time, Kanye më bëri dhuratën më kuptimplotë që kam marrë ndonjëherë në jetë”,- shkruan Kim në videon e postuar në rrjete sociale.

Hologrami i të atit, Robert Kardashian, i cili u nda nga jeta në vitin 2003, i thoshte të bijës që e sheh çdo ditë dhe se kujdeset për të nga parajsa. “Gëzuar ditëlindjen Kimberly. Shikoje veten, je 40 dhe kaq e rritur! Dukesh po aq e bukur sa kur ishe e vogël. Të shoh dhe kujdesem çdo ditë për ty, motrat e tua dhe fëmijët! Ti je mamaja më e mirë e atyre 4 fëmijëve, që janë perfekt. Vazhdo të bësh çfarë po bën Kim. Duhet të dish që jam krenar për ty dhe gjithmonë me ty”.

Cilat janë hologramet?

Hologramët janë si fotografitë që duket të jenë tre dimensionalë. Kur shikoni në një hologram, duket më shumë sikur po kërkoni një objekt fizik përmes një dritare sesa në një fotografi. Dallimi i madh midis hologrameve dhe llojeve të tjera të imazheve 3D, si filmat 3D, është se ju nuk keni nevojë të vishni syze të posaçme për një hologram që të duket tre dimensional.

Ndryshe nga fotografia tradicionale, e cila kap një imazh të sheshtë, statik, holografia krijon një imazh që mund të shihet nga kënde të shumëfishta. Kur perspektiva juaj e një hologrami ndryshon, ose duke lëvizur kokën ose duke lëvizur hologramin, ju jeni në gjendje të shihni pjesë të imazhit që nuk ishin të dukshme më parë.

Megjithëse hologramet duket se janë 3D kur i shikoni ato, ato kapen dhe ruhen si fotografi të rregullta në film të sheshtë, pllaka dhe media të tjera regjistrimi. Imazhi holografik që shihni shihni 3D, por gjëja në të cilën është ruajtur është e sheshtë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.