Spitalet në kolaps, Basha: Rama nuk heq dorë nga vjedhja me inceneratorë

0 249

Kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama, duke thënë se po shkatërron shëndetin e njerëzve. Përmes një postimi në Twitter, teksa thotë se kemi testimet më të ulëta në Europë, akuzon Ramën duke thënë se kryeministri nuk heq dorë nga vjedhja me inceneratorë e koncesione

Postimi i plotë

Rama ka humbur çdo kontroll mbi pandeminë. Kemi testimet më të ulëta në Europë, numrin më të ulët të mjekëve dhe spitalet në kolaps vetëm sepse ai nuk heq dorë nga vjedhja me inceneratorë e koncesione. Pasi shkatërroi ekonominë tani ai po shkatërron jetën dhe shëndetin e njerëzve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.