Gëzim i trefishtë për familjen nga Hasi

0 239

Familja Qema nga Hasi ka pasur një gëzim të trefishtë, me ardhjen në jetë të trinjakëve të shëndetshëm. Lindja ka ndodhur në maternitetin ”Koço Gliozheni” dhe fëmijët e nëna gëzojnë shëndet të plotë. Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në Facebook.

”Gëzim i trefishtë për familjen Qema nga Hasi, me ardhjen në jetë shëndosh e mirë të trinjakëve Marleo, Ajla dhe Anea në maternitetin “Koço Gliozheni””,-ka shkruar Manastirliu.

Ajo u shpreh se fëmijët kanë marrë dhe çekun e bebes prej 360.000 lekësh të reja. Sipas Manastirliut, që nga viti 2019 kur filloi bonusi i bebes më shumë se 65.000 familja të tjera kanë përfituar nga shpërblimi financiar për çdo fëmijë të lindur, nga 40.000 deri në 120.000 lekë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.