Fitoi botërorin me Anglinë në ’66, ish- mbrojtësi legjendar ndërron jetë prej COVID-19

0 396

Norman Hunter, ish- mbrojtësi legjendar i Leeds United dhe i Anglisë kampione bote në ’66 ka ndërruar jetë prej COVID-19.

Në moshën 76- vjeçare ai humbi betejën me COVID-19 teksa vendi i tij po përballet me një luftë të egër ndaj COVID që deri tani ka shkaktuar mbi 14 mijë të vdekur.

Norman ishte pjesë e epokës më të mirë të ekipit tradicional anglez Leeds United teksa në 14 vite karrierë fitoi 2 tituj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.