Europa League, sot luhen katër ndeshjet e radhës

0 302

Europa League vazhdon edhe sot me katër ndeshjet e radhës. Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo ndërmjet Sevillës dhe Romës, pasi që ekipi i cili do të kualifikohet tutje do të mësohet me vetëm ndeshje të vetme.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në mes të Bayer Leverkusenit dhe Rangers në BayArena. Sfida e parë mes këtyre dy skuadrave kishte përfunduar me fitoren e klubit gjerman me rezultat 3:1.

Në anën tjetër, Wolwes do të ndeshet me Olympiacosin, përderisa ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1:1. Ndeshja e fundit dhe jo më pak interesante do të jetë ajo ndërmjet Baselit dhe Eintracht Frankfuritit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.