Emina Çunmulaj tregon sa para dhuroi për të prekurit nga tërmeti

474

Emina Çunmulaj është një tjetër person publik që ka i ofruar ndihëmën njerëzve të prekur nga tërmeti. Këtë e bëri të ditur dje përmes një lidhje LIVE në emisionin “NIN” në Kosovë për mbledhjen e fondeve për Shqipërinë. Modelja që jeton në Los Angelos të Amerikës ka treguar se po dhuron 10 mijë dollar për popullin e saj shqiptar.

Gjatë lidhjes direkt, Emina nuk mundi dot të mbante lotët e saj dhe të shprehte dhimbjen e madhe që ndiente. Ajo premtoi se shumë shpejt do ktheheshe në Shqipëri për të bërë atë që ia do zemra.

View this post on Instagram

The work continues @fundjavendryshe This time in Thumanë , Albania. This area was hit very hard , we don’t have exact numbers yet but it’s very high. We continue to try and meet their needs with food and supply’s but it’s hard. This is something the world can’t neglect , I know there are a few European RedCross teams there but that’s not enough . We need Tents , people are sleeping in the freezing cold and rain and we have run out of Tents, families send me messages asking for tents and my heart is brakes when I tell them we don’t have anymore . How do you say this to someone who just lost everything !!! The least we could do is protect them from the rain falling on their head ? Please help us raise awareness and funds so we can collect as much as we can to help rebuild these families homes ❤? To donate please go to place @fundjavendryshe GoFundMe

A post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.