Dieta ‘NASA’, si të humbasësh 10 kg për vetëm dy javë

0 673

Zbuloni dietën e NASA-s që do ju ndihmojë të hiqni kilogramët e tepër në një mënyrë shumë të shpejtë.

Zbuloni dietën e NASA-s që do ju ndihmojë të hiqni kilogramët e tepër në një mënyrë shumë të shpejtë. Kjo dietë ka pësuar bumin e saj gjatë viteve ’80 dhe ’90. Arsyeja pse mban këtë emër është për shkak të dietës së astonautëve- sipas FitnessKit.

Në thelb kjo dietë ju bën të hiqni dorë nga kripa sheqernat, alkooli, ushqimet e skuqura. Ky ndryshim i menjëhershëm në dietë prodhon djegien e shpejtë të kalorive dhe përshpejtimin e metabolizmit.

Konsumi i frutave është i kufizuar. Ju do të hani fruta vetëm dy ditë. Një herë në një ditë të javës së parë dhe përsëri në një ditë tjetër të dytë.

Përveç kësaj, çdo mëngjes ju do të ushqeni me 2 vezë, 2 feta bukë të imët dhe një gotë lëng portokalli.

E hënë

Dreka: Një sallatë perimesh pa vaj dhe 3 vezë

Darka: Një pjesë e mishit të derrit pa yndyrë dhe një sallatë perimesh pa vaj.

E martë

Dreka: gjoks pule i pjekur në skarë dhe sallatë jeshile.

Darka: 7 feta proshute dhe pulë të gatuar me sallatë.

E mërkurë

Dreka: Sallatë me perime, pule pak bukë

Darka: Një omletë, 5 feta të proshutë dhe një sallatë të madhe pa vaj.

E enjte

Dreka: Një sallatë karotash, një vezë të zier dhe 7 proshutë

Darka: Perime të ziera dhe mish sipas dëshirës.

E premte

Dreka: Sallatë karotash, domate, tranguj, lakra dhe një pjesë e pulës.

Darka: Një pjesë mishi e pjekur në skarë dhe një sallatë perimesh sipas zgjedhjes suaj.

E shtunë

Aplikoni këtë ditë për detoksifikim. Ju do të hani vetëm fruta sipas zgjedhjes suaj.

E diel

Dreka: Një pjesë e mishit dhe sallatës

Darka: Një omeletë veze, mish dhe lëng portokalli.

Leave A Reply

Your email address will not be published.