Zbulohet kush do të vaksinohet i pari në Shqipëri, është doktoreshë…

0 307

Sot kryeministri Edi Rama, pa zbuluar se nga kush shtet vijnë vaksinat anti-covid, bëri me dije se nga ora 15:00 do të nis edhe vaksinimi i bluzave të bardha. Vaksinën ndaj Covid-19, e para që do ta marrë është mjekja Najada Çomo. ”Mjekja Najada Çomo do të jetë e para që do të bëjë vaksinën, ndërkohë që sot mes mjekëve dhe infermierëve që pritet të vaksinohen janë edhe doktori Tritan Kalo, Pëllumb Pipero”,-tha Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.