Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri akuzon Izraelin: Terroristët, akt prej frikacakësh

0 346

Vrasja e shkencëtarit iranian, ka bërë që ministri i Jashtëm, Mohammad Javad Zarif të drejtojë gishtin nga Izraeli.  ”Terroristët vranë një shkencëtar të shquar iranian sot. Ky akt prej frikacakësh, me indikacione serioze të rolit izraelit, tregon dëshpërimin për luftë të autorëve. Irani i bën thirrje komunitetit ndërkombëtar dhe veçanërisht BE që t’i japin fund standardeve të tyre të dyfishta të turpshme dhe të dënojnë këtë akt të terrorit shtetëror”,-shkruan në Twitter.

Leave A Reply

Your email address will not be published.