Turqia goditet nga një tjetër tërmet i fortë, rritet numri i viktimave

0 35

Turqia nuk po gjen qetësi nga lëkundje e tërmetit.

Një tërmet me magnitudë 5.4 ka goditur Turqinë lindore, sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare.

Ndërkohë të tjera lëkundje janë shënuar pas dy tërmeteve të fuqishme një ditë më parë.

Më shumë se 5000 njerëz u vranë në të dyja anët e kufirit Turqi-Siri dhe mbi 20 mijë të tjerë janë plagosur, por pritet që numri fatkeqësisht të rritet.

Leave A Reply

Your email address will not be published.