Tigri i Bengalit përleshet me ariun “më vrasës në botë” (Video e rrallë)

0 344

Një betejë e ashpër në Maharashtra të Indisë, mes tigërit Bengali që përleshet me një ari gjigand, i njohur si nga speciet më të rrezikshme për njerëzit.

Tigri 200 kilogramësh shihet që godet ariun brejtës me putrën e tij duke e rrëzuar përtokë duke marrë fillimisht avantazhin në përballjen e rrallë.

Më vonë ariu thuajse 2 metra i lartë ngrihet për të sulmuar felinin e madh, duke goditur edhe ai me putrat e kthetrat e mëdha, e duke kërcënuar me dhëmbë. Përballja ndodhi vetëm disa qindra metra larg automjetit të fotografit dhe zgjati rreth 30 minuta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.