Shqipëria shkruan historinë, sikatorja Laura Colturi shpallet kampione bote në Austri

0 201

Përfaqësuesja e Shqipërisë, Lara Colturi ka arritur një sukses të madh në Austri. E reja italiane ka fituar medaljen e parë të artë në Kampionatin Botëror të Skive Alpine në kategorinë Junior.

Vajza e lindur në Itali, por që mori pasaportën shqiptare, dominoi super-Gjigantin ditën së sotme, në St. Anton, Austri, duke i lënë pas me diferencë të ndjeshme kundërshtaret e saj.

Pozicioni i dytë dhe medalja e argjendtë shkoi për zviceranen Stefanie Grob. Në podium edhe Italia Alice Calaba, e cila e mbylli garën e treta.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.