Ramës i mbaron koha në Kuvend/ Hajdari: Je bërë për ujë të ftohtë

0 337

Kjo seancë plenare në Parlament vjen pas shembjes së Teatrit Kombëtar dhe diskutimet janë të forta. Kryeministri Edi Rama nuk mundi që të përfundonte replikën e tij në tre minuta.

Kjo gjë është kaluar me batutë nga deputetja opozitës së re, Rudina Hajdari, e cila tha se nëse do të lejohej do t’ia jepte kohën e saj, me argumentin se “Rama është bërë për ujë të ftohtë”.

“Doja t’jua jepja edhe tre minutat e mia, sepse ishit bërë për ujë të ftohtë. Teatri duhej diku tjetër dhe ajo aty. Ne duhet ta kishim ruajtur si monument kulturor. Por ju ja keni marrë shpirtin këtij vendi dhe këtij qyteti”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.