Pas kritikave, Cardi B tregon pse zgjodhi Kylie-n për klipin e ri

0 349

Kënga e fundit e Cardi B, në bashkëpunim me Megan Thee Stallion, “WAP”, përpos faktit që i bëri njerëzit të kërcejnë, nga ana tjetër nxiti edhe një reagim në Twitter në lidhje me prezencën e Kylie Jenner në një pjesë të këngës. Disa e cilësuan si të panevojshme, të tjerë e lidhën me faktin se familja Kardashian-Jenner është akuzuar për përvetësim kulture, ndërsa të tjerë thanë se prishi magjinë e videos.

Cardi B vendosi t’u përgjigjej akuzave në një seri postimesh në Twitter. ”Pse e vendosa Kylie-n në video? Ajo e trajtoi mirë motrën dhe vajzën time në festën e ditëlindjes së vajzës së saj. Travis dhe Set [Offset, bashkëshorti i Cardi B] janë miq të mirë dhe Kris Jenner më ka dhënë disa këshilla për gjëra që e kam pyetur dhe partneri i saj ka marrëdhënie të mirë me bashkëshortin tim”.

Në video, Cardi zgjodhi të ishin të pranishme emra si: Rosalía, Rubi Rose, Sukihana dhe Mulatto, përveç Normanit dhe Kylie Jenner. ”Doja gra të ndryshme, jo vetëm repere. Doja njerëz të ndryshëm për klipin, nga modelet e deri te influencuesit. Doja me të vërtetë që videoja të ishte seksi, e pastër dhe e këndshme. Të gjitha vajzat kanë gjëra të ndryshme të cilat më pëlqejnë. Kjo është arsyeja pse zgjodha shumëllojshmëri”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.