Ndahet nga jeta burri më i vjetër në botë

0 374

Burri më i moshuar në botë, anglezi Bob Weighton, është ndarë nga jeta nga kanceri në moshën 112 -vjeçare. Weighton u bë burri më i vjetër i botës pasi mundi rekordin e mëparshëm të vënë nga Chitetsu Watanabe nga Japonia. I moshuari me 25 stërnipër e mbesa, jetoi gjatë të dyja luftërave botërore, kaloi pandeminë e vitit 1918, gjatë rritjes dhe rënies së Bashkimit Sovjetik. Bob ndërroi jetë nga një tumor në mushkëri edhe pse nuk kishte tymosur kurrë cigare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.