Merkato në NBA, sërish një kontratë 200-milionëshe

0 395

Shembulli i Antetokounpo po merret tashmë si pikë referimi për të gjithë yjet e basketbollit NBA. Milwaukee Bucks firmosi një kontratë prej 228 milionë euro për 5 vjet, tashmë një tjetër talent, kësaj radhe i Utah Jazz, pretendoi një kontratë të përafërt për të mbetur në ekipin e tij.

Bëhet fjalë për francezin Rudy Gobert, i cili firmosi për 205 milionë dollarë në 5 vite, kontrata e tretë më e lartë në histori, pas grekut Giannis dhe Russell Westbrook.

Godard ka fituar dy herë titullin e mbrojtësit më të mirë të NBA, dhe me sa duket do të kalojë një kohë të gjatë me Utah, që synon rikthimin e tyre te emri i tij dhe i Donovan Mitchell.

Leave A Reply

Your email address will not be published.