Mbytja e gomones me emigrantë në Kanalin Anglez, reagon Braverman: Tragjike. Po monitorojmë situatën!

0 60

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman ka reaguar për tragjedinë e ndodhur në Kanalin Anglez, ku një gomone me emigrantë është mbytur.

Reagimi:

Jam në dijeni të një incidenti shqetësues në Kanal këtë mëngjes dhe jam duke u përditësuar vazhdimisht, ndërkohë që agjencitë përgjigjen dhe përcaktojnë urgjentisht faktet e plota. Mendimet e mia të përzemërta janë me të gjithë ata që janë përfshirë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.