”Mbyllim stadiumet nëse tifozët këndojnë”, kryeministri i shtang të gjithë

0 386

Çuditë nëpër botë nuk kanë të sosur. Futbolli në Holandë do të rikthehet në shtator dhe madje me tifozë, por me disa kushte. Kryeministri Mark Rutte ka befasuar me kërkesat e tij gjatë një konference për shtyp. Tifozët sipas tij, do të jenë në një numër të reduktuar, që të respektohet plotësisht distancimi social. Masa më e çuditshme është se tifozët do ta kenë të ndaluar të këndojnë për të mbështetur skuadrën e zemrës. Ata munden të duartrokasin apo fërshëllejnë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.