Mark Marku caktohet drejtues politik i PD-së në Lezhë

0 342

Dita-ditës Partia Demokratiker, po cakton drejtues politik në çdo qark. Analisti dhe pedagogu, Mark Markun është caktuar si drejtues politik i partisë Demokratike në Lezhë. Mark Marku ka qenë më parë deputet i Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë.

Lëvizje të tjera janë bërë së fundmi brenda Partise Demokratike. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi eshtë caktuar në qarkun e Elbasanit dhe nënkryetari i selisë blu, Edi Paloka në Durrës.

Nga ana tjetër, në Vlorë PD-ja ka caktuar si drejtues të qarkut ish-kreun e KLSH-së, Bujar Leksaj, ndërsa Fierin PD –ja ia ka besuar ish-ministrit të Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.