Maliqi-Ramës: Të doli boja nga ndërkombëtarët. Lëri intrigat se fundi të pret por voto Marrëveshjen

0 337

Deputeti Lefter Maliqi, ka komentuar qëndrimin që mbajti kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së Këshillit Politik, ku thotë se kreut të qeverisë i ka dalë boja nga ndërkombëtarlët. Sipas Maliqit, Rama kërkon të mbajë peng Gjykatën Kushtetuese, pasi në këtë mënyrë do të shkojë në zgjedhje me bashkitë moniste të kapura. Nga ana tjetër, ai i bën thirrje kryeministrit që të votojë marrëveshjen e 5 qershorit dhe se betejën e ka me opozitën politike dhe shqiptarët.

Postimi i plotë

Ramziu i sterrosur i nxire pas mbledhjes show te keshillit politik. Haha thote opozita parlamentare ka rendesi, perfaqeson disa parti, cthua o ditezi, ku ka opozite parlamentare, ka vetem shtojce te Rilindjes tende si sekt kriminal. Leri filmat voto marreveshjen e 5 Qershorit ne Rezidencen Amerikane se te doli boja nga Nderkombetare. Betejen e ke me shqiptaret qe i mashtrove me tepsin dhe timonin, e ke me opoziten legjitime PD, LSI, PDIU, PBDNj, PR, PAA.

Mbete i vetem plaku mere po te merret goja, sa poshte ke rene, do te mbash peng Gjykaten Kushtetuese, se do te vesh ne zgjedhje me bashkite moniste te kapura dhe institucionet e krimin e kapur madje per tia arritur qellimit po aktron, mund te kerkosh dhe mocion mosbesimi ta cosh vendin ne zgjedhje te parakohshme ne vjeshte me bashkite moniste, krimin, oligarket, drogen, institucionet e kapura. Por cfaredo intrige, prapaskene te besh fundi te pret o i mjere.

Ske pare gje akoma tani te pret humnera per ligesit, mashtrimet, vjedhjet ,varferimin, abuzimet, kercenimet, shantazhet, burgosjet, kanosjet, cpopullimin etj qe u ke bere shqiptareve. Bir bir ste mori mire, te goditi mu ne brinje. Premtove Rilindjen por u dhurove Shqiptareve Republiken e droges,Tao taos, Mamices, Leshit, Gjinos dhe aktrimit e mashtrimit te peshtire.

Rrite borxhin publik por borxhi qe u ke shqiptareve ske per ta lare kurre o i pabese. Hiqe masken o ditezi se te doli boja kudo. Je bere si Kanan Tafili i maskuar tek fimi “Shtigje Lufte” ku e terhoqen prej hunde por me c’shoh ty do te terheqin zvarr me poshtersite qe i ke bere vendit dhe tradhetin qe i ke bere kombit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.