Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Elbasan

0 195

Pas tërmetit 7.8 ballë në kufirin mes Sirisë dhe Turqisë, lëkundje toke janë ndjerë edhe në Shqipëri. Dridhja e tokës është regjistruar pak minuta më parë dhe ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter, dhe me epiqendër në Elbasan.

Leave A Reply

Your email address will not be published.