Këshilli Politik dhe Ambasadorët “ngujohen” në Ambasadën e SHBA-së

0 423

Reforma Zgjedhore duhet të gjejë konsensusin dhe për këtë faktorët ndërkombëtarë janë shumë të angazhuar. Ambasadorët e SHBA, BE, Britanisë dhe ODIHR, do të takohen sërish me përfaqësuesit e Këshillit Politik. Takimi që pritet të nisë pas pak minutash do të zhvillohet në rezidencën e ambasadores amerikane. Mësohet se diplomatja amerikane Yuri Kim ka njoftuar se do të ketë një deklaratë për mediat gjatë pasdites.

Leave A Reply

Your email address will not be published.