Italia raporton mbi 600 viktima të tjera nga virusi vdekjeprurës

0 294

Italia raportoi 10 497 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit nga 254 mijë tamponë të kryer në të gjithë vendin.

Vdekjet pësuan rritje, ku 603 persona të tjerë humbën betejën me virusin, krahasuar me 377 që ishin një ditë më parë. Niveli i pozitivitetit bie në shifrat 4.1%.

Lajmet e mira vijnë nga spitalet, ku raportohet për ulje të numrit të të shtruarve në terapitë intensive dhe repartet e tjera covid të spitaleve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.