Berisha: Turqia 300 mijë të vaksinuar në ditë, Shqipëria 365 të vaksinuar në 5 ditë

0 369

Vaksinimi ndaj Covid-19, është një sfidë për çdo shtet. Edhe në vendin tonë ka nisur ky proces, por situata është larg me vendet e tjera. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë një krahasim të shpejtë me fushatën që ka nisur Turqia dhe atij në vendin tonë, ku shprehet me ironi se me këtë ritëm, Ramës do t’i duhen gati 200 ditë për të vaksinuar vetëm personelin shëndetësor.

Postimi i plotë

Ketij i thone sukses! Turqia 300000 te vaksinuar ne dite! Shqiperia 365 te vaksinuar ne 5 dite!

Miq, dje Edvin Hajduti njoftoi se nga vaksina skarcitet kallp e futur ne menyre klandestine ne Shqiperi, jane vaksinuar 350 persona.Agjensia Reuters njofton dje se Turqia ka vaksinuar ne dy ditet e para mbi 600000 njerez.

Keshtu Shqiperise me Edvin Hajdutin per te vaksinuar vetem personelin mjeksor do ti nevojiten 200 dite. Ska gje se vet e beri i pari vaksinen!!sb Ps ketu me poshte keni lajmin per Turqune!

“Turkey, not an EU member, said it had vaccinated more than 600,000 people in the first two days of administering shots developed by China’s Sinovac Biotech”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.