Basha, Bardhi dhe Paloka e lënë veten jashtë listave. Demokratët votojnë për kandidatët në qarkun e Tiranës, del lista me 140 emra

0 390

Janë zbardhur emrat e 140 kandidatëve të mundshëm për deputetë nga ana e PD-së në qarkun e Tiranës. Të ndara sipas njësive, ajo që bie në sy në listën e Tiranës është fakti se janë disa nga figurat më aktive të kësaj force politike, që janë përqendruar pikërisht në qarkun më të madh të vendit. Ndërkohë që nga votimet e anëtarësisë në bazë është vetëpërjashtuar Lulzim Basha, Edi Paloka dhe Gazment Bardhi, të cilët do të vendosin ku do të kandidojnë në një moment të dytë. Demokratët votojnë nesër në Qarkun e Tiranës. Publikohet lista me 140 emra.

DEGËT E TIRANËS

Dega TIRANA 1

1. ALDO BUMÇI
2. BISLIM AHMETAJ
3. BLERINA ZYLFO
4. ENNO BOZDO
5. IZET HYSA
6. LILI SULA
7. RAMAZAN SHUSHKU

Dega TIRANA 2

1. ADRIAN TUFINA
2. AGIM PARLLAKU
3. BASIR ÇOLLAKU
4. BLERINA BANUSHI
5. BLERINA BROVINA
6. FLORJON MIMA
7. IVI KASO
8. MAJLINDA PRENDI
9. MIRELA TABAKU
10.SOKOL ALLARAJ

Dega TIRANA 3

1. AIDA SHEHU
2. ALFRED PLLUMBI
3. ANDRIN TAHIRI
4. ÇLIRIM GJATA
5. LEDIA SULA
6. LEDOR MARKU

Dega TIRANA 4

1. ERZEN BREÇANI
2. GENT STRAZIMIRI
3. KLAUDIA NEZIRAJ
4. MARK UKA
5. MIRGEN ZAÇELLARI
6. SOKOL PREÇI

Dega TIRANA 5

1. AGRON SHEHAJ
2. AKIL KRAJA
3. ALEKSANDER BIBERAJ
4. ARBEN KASHAHU
5. BESMIRA MANAJ
6. BESMIRA PETRITI
7. DORJAN TELITI
8. DURIM KRAJA
9. EDLIRA BEQIRI
10.ENDRIN GJIPALI
11. GENC POLLO
12.GERT BOGDANI
13.LEDIANA FRATARI
14.TEUTA STAROVA

Dega TIRANA 6

1. EDUARD HAJKO
2. FATBARDH KADILLI
3. INA ZHUPA
4. KLODIANA SHALA
5. MAJLINDA ZOÇA
6. ORNELDA ZEFI
7. SHPETIM AGOLLI

Dega TIRANA 7

1. ALBANA VOKSHI
2. ALFRED RUSHAJ
3. ARTAN POGONI
4. EDA SHULI
5. ERALD SHULLA
6. ERGES ESKIU
7. ETION KAPEDANI
8. JULIAN DEDA
9. RENALD RISTA
10.SAMI KOÇEKU
11. TAULANDA JUPI
12.ZAK TOPUZI

Dega TIRANA 8

1. ANILA JANI
2. ARTA SAKJA
3. ENI KASMI
4. GENTJAN MUÇA
5. ILIR PILKU
6. JORIDA TABAKU
7. NDERIM HORESHTA
8. TOMORR ALIZOTI
9. URAN ABAZI
10.VEHAP KOLA

Dega TIRANA 9

1. ALFRED PJETRI
2. ARBEN RISTANI
3. GRIDA DUMA
4. HASAN CANI
5. ILIRJAN LAÇI
6. ROBERT BUDINA
7. ZAMIRA BUSHATI

Dega TIRANA 10

1. BELIND KËLLIÇI
2. EDUARD KELMENDI
3. ENKELEIDA SALLAKU
4. ERVIN MINAROLLI
5. ILIR STOJKU
6. IRSIDA SHEHI
7. MATEO SPAHO
8. NADA KALLÇIU
9. SEBASTIANA BYTYÇI
10.ZHANETA NDREGJONI

Dega TIRANA 11

1. AHMET PRENÇI
2. ORJOLA PAMPURI
3. SUADA VATHI
4. VEBINA RESULI

Dega TIRANA 12

1. ETHEM AGA
2. FORCIM KOLA
3. GAZMEND DIBRA

Dega TIRANA 13

1. EMRI VATA
2. ELDONA SIPRI
3. KLODIAN LUZI

Dega TIRANA 14

1. BESIM KUKA
2. MIGENA KAZDEDA
3. TAHSIM MEMA

Dega TIRANA 15

1. HALIM KOSOVA
2. PETRIT SUDI
3. VATH TABAKU

Dega TIRANA 16

1. EDUART REXHA
2. FESTIM MAQINAJ
3. FLAMUR NOKA
4. ILIR ZMALAJ
5. MINUSHE LAZAJ

Dega RROGOZHINE

1. AGRON KAJA
2. EQEREM DELIU
3. SHKELQIM KALEMI
4. SOKOL GOSA
5. TOMOR BALLABANI
6. VLADIMIR MANUSHI

Dega VORE

1. ARDIAN XHAKONI
2. FIQIRI ISMAILI
3. HYSNI MARA
4. ISUF DEMIRXHIU
5. YMER MARKU

Dega KAMEZ

1. ALFRED HALILAJ
2. BILBIL BAJRAKTARI
3. DHIMITER VATA
4. MUNIR SHEHU
5. TOMORR KOTARJA
6. XHELAL MZIU
7. YLBER VATA

Dega KAVAJE

1. ANDI LILA
2. FISNIK QOSJA
3. MIRAZH SHKODRA
4. SHKELQIM HOXHA
5. SUZANA ARKAXHIU
6. PËRPARIM ÇAÇA

Dega PASKUQAN

1. AGRON HAJDARKOLA
2. ARMEND GJANA
3. HAVZI AHMATI
4. FATOS REXHA
5. FLAMUR HOXHA
6. XHELIL KOLECI

Leave A Reply

Your email address will not be published.