Aubameyang la fushën për të shkuar në tualet kur ekipi i tij po humbiste

0 380

Sa më shumë gjëra ndryshojnë te Arsenali, aq më të njëjta mbeten edhe rezultatet. “Topçinjtë” pësuan disfatën e radhës mbrëmjen e djeshme duke u mundur edhe nga një ekip modest si Brighton. Shkarkimi i Unay Emery jo vetëm që nuk ka sjellë asgjë pozitive, por e ka zhytur ekipin edhe më në krizë.

Mbrëmjen e së enjtes kapiteni Pierre Emerick Aubameyang, për t’u kthyer disa minuta më pas. Skuadra londineze luajti përkohësisht me një lojtar më pak, ndërkohë që trajneri i përkohshëm Freddie Ljungberg konfirmoi se ai u largua në tualet.

“Ai u largua dhe u kthye pas dy-tri minutash. Nëse ndihesh keq, nuk mund të ndryshosh asgjë. Nuk isha njoftuar se kishte dalë nga fusha, vetëm kur e pashë që u rikthye pas disa minutash. Nevojat e shtyn sulmuesin nga Gaboni që të braktiste ekipin edhe në momentin më të vështirë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.