Aktori shumë i njohur i serialit të famshëm amerikan kontribuon për të prekurit nga tërmit

434

Në listën e shumë personave të cilët kanë dhënë fonde për të gjithë të prekurit nga tërmeti është edhe aktori i njohur amerikan, Clayton Norcross. Ai ka deklaruar se ka dëgjuar për vuajtjen që po përjetojnë shqiptarët në këtë periudhë pas tërmeti, po nuk ka dashur që të bëjë publike shifrën e dhuruar.

“Isha në një vizitë në Mal të Zi, dhe erdha në Bari të vizitoja konsullatën shqiptare sepse dëgjova për këtë krizën pas tërmetit të fuqishëm dhe është shumë e rëndësishme për të kontribuar me zemër, por edhe me para për ata njerëz që kanë vuajtur shumë”, tha Norcross.  Ai ka luajtur një sërë rolesh protagoniste në filma, ku ndër më kryesoret, ku është bërë i famshëm për publik shqiptar me rolin e tij në serialin “The Beautiful”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.