A do të jetë i pranishëm në protestën e 6 dhjetorit? Ja si përgjigjet Meta

0 76

Kreu i Partisë Ilir Meta është shprehur ditën e sotme se më datë 6 dhjetor do të jetë në protestën e thirrur nga Partia Demokratike.

“Nëntori për ne shqiptarët është muaji i pavarësisë, i çlirimit dhe lirisë. Dhe ju e dini që dhjetori po kështu për gjithë shqiptarët e ndershëm patriotë dhe liridashës është muaji i demokracisë dhe i Europës, kështu që pa asnjë diskutim që më 6 dhjetor ne do të jemi të gjithë për të brohoritur se do ta bëjmë Shqipërinë si gjithë Europa, një vend të lirë, ku t’i jepet fund kapjes së shtetit dhe instalimit të mafies në pushtet”, u shpreh Meta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.