4 ditë para betimit të Biden, Koreja e Veriut tregon se ka ”armën më të fuqishme në botë”

0 341

Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake ku tregoi armatimin e saj më të fundit, mes të cilave ishte dhe një raketë e re balistike që mund të lëshohet nga nëndetëset.

Mediat shtetërore i konsideruan një hapësirë të gjerë kësaj rakete të re, e cila sipas tyre është “arma më e fuqishme në botë”.

Kjo paradë u mbajt vetëm 4 ditë para ceremonisë së betimit të presidentit të ri amerikan Joe Biden dhe u ndoq nga lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un.

Leave A Reply

Your email address will not be published.