Yuri Kim-Soreca thirrje Ramës: Të gjitha palët të marrin pjesë në mirëbesim. Duhet transparencë

0 233

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca u pritën këtë të hënë nga kryeministri Edi Rama.

Ambasadorët mësohet se kanë theksuar rëndësinë që të gjitha palët të marrin pjesë në mirëbesim, në mënyrë gjithëpërfshirëse dhe transparente.

Nga ana e tij, kryeministri mësohet se i ka siguruar faktorit ndërkombëtar gatishmërinë për dialog edhe përtej 30 korrikut.

Leave A Reply

Your email address will not be published.