Yuri Kim dhe Olta Xhaçka ”krah për krah” (FOTO)

0 398

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, së bashku me Ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ishin në bordin e anijes P-134 Butrinti, për një lundrim përgjatë gjirit të Vlorës. “Kjo vizitë ishte një tjetër shembull si Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria vazhdojnë të qëndrojnë “krah për krah” si aleate në NATO. Përkushtimi i Shqipërisë ndaj NATO-s mbetet një përparësi kryesore për qeveritë e Shteteve të Bashkuara dhe shqiptare”, shkruhet në Facebook, nga Ambasada Amerikane. Nga ana tjetër, ministrja Xhaçka e shoqëroi postimin me “Krah për krah”.

??️ | Sot, Ambasadorja Yuri Kim, së bashku me Ministren e Mbrojtjes Olta Xhacka ishin në bordin e anijes P-134 Butrinti,…

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Montag, 6. Juli 2020

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.