Vizita në Greqi, Rama shoqërohet nga makina të zeza (VIDEO)

0 241

Pas vizitës dy ditore në Ankara, kryeministi Edi Rama sot ndali në Athinë, por pa delegacionin që e shoqëroi në Turqi. Shefi i qeverisë është takuar për më shumë se një orë me ministrin e jashtëm grek, Nikos Dendias.

Pas këtij takimi nuk kishte deklarata nga asnjëra palë se çfarë u diskutua mirëpo në rrjet qarkulluan disa foto dhe video nga momenti kur Rama shkon në rezidencë.

Sipas burimeve diplomatike greke, në këtë takim është shqyrtuar e gjithë axhenda e marrëdhënieve dypalëshe, procesi i integrimit europian të Shqipërisë, si dhe zhvillimet e fundit në rajon.

Leave A Reply

Your email address will not be published.