Vendet e fundit në botë ku nuk ka hyrë Covid-19

0 468

Më shumë se 3 milionë persona anembanë botës janë prekur nga Covid-19 por janë ende 34 shtete dhe territore që ende nuk kanë raportuar asnjë rast të infektuari me virusin vdekjeprurës. Komoro, Lesoto, Taxhikistani, Turkmenistani dhe shumë shtete ishullore në Paqësor, si Nauri, Kiribati dhe Ishujt Solomon. Koreja e Veriut nuk ka raportuar asnjë person të prekur me virusin e ri, por vetëm se kufizohet nga Kina, Rusia dhe Koreja e Jugut, vende këto që janë përballur me një numër të madh të infektuarish, të bën të mendosh se Covid-19 mund të jetë i pranishëm në vendin komunist. 5 shtete dhe territore janë kanë dalë të çlirohen nga virusi pasi e kanë menaxhuar më së miri situatën me rastet e paraqitura. Këto janë Anguilla, Greenland, ishujt e Karaibeve St.Barts dhe Saint Lucia dhe Jemeni.

Leave A Reply

Your email address will not be published.