Vdes aktorja e serialit të famshëm Will & Grace

499

Aktorja me origjinë spanjolle Shelley Morrison ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.

Shelley u bë e njohur për të gjithë në rolin e kamarierës në serialin e famshëm ‘Will & Grace’.

Aktorja ndërroi jetë në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles pas një sulmi në zemër.

Shelly kishte vite që ishte larguar nga ky serial dhe madje me rikthmin në 2017 ajo kishte refuzuar të merrte pjesë dhe për këtë arsye personazhi që ajo luante u vra duke dhuruar kështu një nga episodet më të bukura.

Karriera e Shelley Morrison

Shelley Morrison lindi në 26 tetor 1936 në Bronx.

Ajo filloi të aktrojë në fillim të viteve 60, duke numëruar kështu shumë personazhe në filma dhe seriale TV.

Por më së shumti u bë e njohur me personazhin e Rosario Salazar në serialin ‘Will& Grace’.

Faqja e këtij seriali në Instagram ka bërë një dedikim shumë prekës për aktoren.

‘Çfarë humbje. Shelley kishte një karrierë që përshkroi dekada por ajo do të jetë e dashura jonë Rosario. Ajo kishte një zemër të madhe dhe gjithmonë një buzëqeshje në fytyrën e saj’ ka shkruar kasti i serialit ndër të tjera për aktoren.

 

 

© SYRI.net

Urologu: Nuk iu ngrihet? Është PROSTATA! Pini 2 kapsula para gjumit…
Urologu: Nuk iu ngrihet? Është PROSTATA! Pini 2 kapsula para gjumit…
Presion normal gjaku, gjithmonë! Në mëngjes, para buke, pi 1/2 gotë..
Presion normal gjaku, gjithmonë! Në mëngjes, para buke, pi 1/2 gotë..
Lythat thahen deri në mëngjes, krimbat do të dalin jashtë, nëse ju merrni 15 g
Lythat thahen deri në mëngjes, krimbat do të dalin jashtë, nëse ju merrni 15 g
E ha këtë produkt çdo ditë dhe humbas peshë! Rezultati është -15kg brenda…
E ha këtë produkt çdo ditë dhe humbas peshë! Rezultati është -15kg brenda…
Kirurgu: "Njerëzit pësojnë ATAK NË ZEMËR dhe HUMBJE TË NDËRGJEGJES, nëse çdo mëngjes nuk..."
Kirurgu: “Njerëzit pësojnë ATAK NË ZEMËR dhe HUMBJE TË NDËRGJEGJES, nëse çdo mëngjes nuk…”
E fundit! Hipertensioni shërohet! Presioni i gjakut do të jetë gjithmonë 120/80!
E fundit! Hipertensioni shërohet! Presioni i gjakut do të jetë gjithmonë 120/80!

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

më të lexuarat

Jetë/stil

Paratë e tërmetit në dorë të Ahmetajt, ja si tallet Çani

Jetë/stil

FOTO/ Frikë nga një tjetër tërmet, ja çfarë bën Arian Çani në emision

Jetë/stil

Horoskopi i të dielës/ Shenjat me ndryshime të mëdha

Jetë/stil

Rihanna ngre këmbët lart dhe duket ‘flakë’

Jetë/stil

Mes lotësh Ami rrëfen momentin kur babai i Dienës kërkoi dy fustane nusërie

Jetë/stil

Puna, shëndeti dhe dashuria/ Ja parashikimi i yjeve për nesër

Jetë/stil

S’janë aq të fortë sa duken, ja VIP-at që u përlotën në ekran për jetët e humbura nga goditjet e tërmetit

Jetë/stil

Albano Bogdo humb njeriun e shtrenjtë, prek me fjalët

Jetë/stil

Marina Fara asnjë postim për tërmetin, çfarë është bërë me shtëpinë e saj në plazhin e Durrësit?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.