Vasili: Të rrojë Euraliusi. Furrë që pjek bukët e ngrohta të Rilindjes

0 469

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka marrë sot një vendim të paprecedent, ku vendosën që të pyesin jursitët e OPDAT dhe EURALISU nëse Adrian Dvorani duhet të jetë në detyrë apo jo. Për nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili, Euraliusi është Eurorilindja. ”Euraliusi është një OJF private shumë e “mirë”. Euraliusi është si furra, që pjek vetëm “bukët e ngrohta të Rilindjes”. Euraliusi do të na “mëesojë” edhe që Dvorani do të largohet nga Gjykata e Lartë vetëm pas vdekjes”.

Postimi i plotë

Te rroje Euraliusi ose Eurorilindja! KLGJ do tiu drejtokerka Euraliusit per Dvoranin. Euraliusi ishte që na “mësoi” ta zgjedhim Arta Markun me 36 vota nga 84 vota, qe thote Kushtetuta.

Euraliusi eshte nje OJF private shume e “mire”. Euraliusi eshte si furra, qe pjek vetem “bukët e ngrohta te Rilindjes”. Euraliusi do te na “mesoje” edhe qe Dvorani do te largohet nga Gjykata e Larte vetem pas vdekjes.

Po presim! Deri atehere “Rrofte Euraliusi ose Eurorilindja”. Sa per Reformen ne Drejtesi na mbetet vetem te themi: “Na ishte nje here nje Reforme ne Drejtesi”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.