Trazirat në SHBA/Polica i hedhin spraj djegës fëmijës, ja çfarë bëjnë protestuesit (VIDEO)

0 457

Ky është momenti i tmerrshëm kur një vajzë e re ulërin kur qumështi derdhet mbi fytyrën e saj pasi ajo u spërkat me një spraj djegës nga policët në një protestë të George Floyd në Seattle, Washington. Vajza ulërin dhe bërtet ”Unë nuk mund të shoh”, ndërsa protestuesit nxitojnë ta ndihmojnë atë dhe t’i thonë se çdo gjë do të jetë në rregull. Protestat shpërthyen në mbarë vendin gjatë javës së fundit në përgjigje të vdekjes së Floyd në Minneapolis.

Leave A Reply

Your email address will not be published.