Temperaturat zbresin deri në -4 gradë C, parashikimi i motit për sot

0 130

Do të vijojë nën ndikimin e motit te qëndrueshëm i gjithë territori shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë dominante. Më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat e ulëta dhe bregdetare ndërsa me kthjellime dhe vranësira të shpeshta paraqiten zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por mesdita sjell një rritje të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veri-veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.