Sa shanse ka që Tirana të zgjohet e “bardhë” ditën e parë të 2021?

0 356

Tirana ka shumë pak gjasa që këtë vit ose në ditën e parë të vitit të zbardhet. Sinoptikani Hakil Osmani nga Meteoalb, thotë se shiu do të vijojë. ”Reshjet e shiut që kanë rënë gjatë të shtunës dhe të dielës kanë qenë të konsiderueshme. Në vendin tonë kanë rënë nga 40-70 mm shi. Më të dukshme këto reshje kanë qenë në zonat jugperëndimore të vendin. Reshjet e borës janë shfaqur në zonat malore, por më të dukshme kanë qenë në veri dhe verilindje të Shqipërisë. Në zonat malore kemi pasur cm reshje bore, ndërsa në zonat e thella deri në gjysmë metri”,-thotë ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.