Qeveria model e Malit të Zi, shet makinat e shtetit që vlejnë shifra marramendëse

0 313

Në Malin e Zi qeveria e re duket nuk ka humbur kohë për të realizuar një ndër premtimet elektorale, i cili lidhej me sekuestrimin dhe shitjen e dy super makinave që përdoreshin nga Presidenti Milo Gjukanoviç dhe ish-kryeministri Dushko Markoviç.

Kryeministri Zdravko Krivokapić dhe zëvendësi i tij Dritan Abazoviçit kanë vendosur që të nxjerrin në shitje dy makinat “Mercedes Benz Maybach” me vlerë secila nga 650 000 euro. Koalicioni i udhëhequr nga Krivokapić e kishte premtuar një gjë të tillë gjatë fushatës elektorale dhe tani ka vendosur që ta përmbushë këtë gjë.

Gjatë ditës së djeshme, kur ishte edhe mbledhja e parë e qeverisë, kryeministri malazez shkoi me taksi në punë.  Madje oborret para selive të partive politike në Tiranë janë kthyer si sallone makinash luksoze, të cilat nuk janë në shitje, por në pronësi të politikanëve. Kjo sjellje e qeverisë së re malazeze sjell ndërmend rastin e disa liderëve në vendet skandinave që shkojnë në punë me biçikletë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.