Procesi i vaksinimit/ ”Air Albania” mbushet plot, qeveria shkel live rregullat e distancimit sociale

0 329

Personat që janë duke pritur për tu vaksinuar në stadiumin “Air Albania”, nuk janë duke respektuar distancimin social, një nga kushtet e vëna nga qeveria për luftën ndaj virusit vdekjeprurës. Edhe në momentin që kryeministri Edi Rama po vaksinohej, pranë tij u mblodhën persona të tjerë, duke shkelur protokollin e masave anti-covid. E para që mori dozën ishte shefja e Infektivit, Najada Çomo, më pas kryeministri Edi Rama dhe mjeku Pëllumb Pipero, për tu pasuar me të tjerë mjekë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.