Presidenti Meta: Nuk do lejojmë askënd të na cënojë identitetin tonë kombëtar (VIDEO)

0 268

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta teksa ndodhet në Bylis, në facebook ka postuar një video ku shihet teksa këndon me grupet e shquara polifonike “Gjergj Arianti” dhe “Bashkimi”. Mesazhi që jep kreu i shtetit, është se nuk do lejojmë askënd të na cënojë identitetin tonë kombëtar.

Postimi i plotë

Sot në Bylisin antik, në një nga kulmet e qytetërimit ilir, me dy grupet e shquara polifonike “Gjergj Arianti” dhe “Bashkimi” ja morëm këngës “Boria në Hekal ra”.

Nuk do lejojmë askënd të na cënojë identitetin tonë kombëtar dhe trashëgiminë e vyer kulturore e artistike, që na bën krenar si shqiptarë.

Malet tona më të larta! 🇦🇱

Leave A Reply

Your email address will not be published.