Presidenti Meta: Lironi të burgosurit politikë në Shqipërinë e 2020

0 479

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta përmes një postimi në facebook, i bën thirrje Gjykatave të vendit, që të lirojnë të burgosurit politikë. Kreu i shtetit, thekson se arrestimet, ndalimet dhe procedimet për mbrojtjen paqësore të Teatrit Kombëtar janë vetën politike,

Postimi i plotë

Të gjitha ARRESTIMET, NDALIMET dhe PROCEDIMET për mbrojtjen paqësore të Teatrit Kombëtar janë vetëm POLITIKE. Vetë operacioni për shembjen e tij ishte kryevepra e asgjesimit përfundimtar të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit të së drejtës në Shqipëri. LIRONI TË BURGOSURIT POLITIKË NË SHQIPËRINË E 2020!

Leave A Reply

Your email address will not be published.