Ndryshimet Kushtetuese/ Shehu: Grusht shteti, të bllokohet menjëherë

0 579

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu, thotë se ndryshimet Kushtetuese që kërkon qeveria ”Rama 2” të arrijë, janë një grusht shteti dhe duhet të ndalohen menjëherë. ”Unë e shikoj me shumë shqetësim këtë situatë, pasi po shkon në drejtim të antidemokracisë dhe nuk dihet se ku do të shkojmë. E ardhmja nuk është shumë optimiste, duhet të bllokohet menjëherë ky grusht shteti, i cili ka ndodhur edhe në vende të tjera lindore. Duhet të jemi shumë të qartë për këtë, janë në lojë fatet e demokracisë shqiptare”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.